KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15888057
nr 1588 8057
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, "Strandens blommor". Signerad. Olja på duk, 82x59 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 december 2023
kl 18:40:46
16/12 19:13:19